ESCOLES D'EDUCACIÓ INFANTIL I PRIMÀRIA

Escola Antoni Gaudí Dimecres 4 de març A les 15:15h (Xerrada i visita guiada)
Divendres 6 de març A les 10:00h (Xerrada i visita guiada)
     
Escola Ausiàs March Dijous 12 de març De 9:30h a 12:30h Visita
A les 15:00h Xerrada
Divendres 13 de març A les 9:30h Visita, a les 12:30h Xerrada 
     
Escola Banús Dimarts 10 de març A les 9:00h, 12:30h, 15:00h, 16:30h i 18:30h Visites guiades
Dimecres 11 de març A les 9:00h, 12:30h i 15:00h Visites guiades
     
Escola Beethoven Dijous 5 de març De 9:00h a 10:30h i d'11:00h a 12:30h Visita i xerrada
Dimarts 10 de març De 15:15h a 16:15h Visita i xerrada
     
Escola Ferran de Sagarra Dijous 5 de març De 15:30h a 17:00h Visita i xerrada
Divendres 6 de març D'11:30 a 13:00h Visita i xerrada
     
Escola Fray Luis de León Dimecres 4 de març A les 9:15h Visita i xerrada
A les 15:15h Visita i xerrada
     
Escola Jaume Salvatella Dilluns 9 de març De 9:30h a 11:30h Visita i xerrada
Dijous 12 de març De 15:30h a 17:30h Visita i xerrada
     
Escola Joan Salvat i Papasseit Divendres 6 de març De 15:15h a 17:00h (Xerrada i visita)
Dimecres 11 de març De 9:30h a 12:00h (Xerrada i visita)
     
Escola Les Palmeres Dijous 5 de març A les 9:15h (Visita guiada i xerrada)
Dimarts 10 de març A les 15:15h (Visita guiada i xerrada)
     
Escola Mercè Rodoreda
(Entrada Milà i Fontanals, 59)
Dimarts 10 de març A les 11.30h Visita i xerrada
Divendres 13 de març A les 15:15h Visita i xerrada
     
Escola Miguel de Unamuno Divendres 6 de març De 9:00h a 11:00h (Xerrada i visita)
Dimecres 11 de març De 15:00h a 16:30h (Xerrada i visita)
     
Escola Primavera Dijous 5 de març A les 15:15h Visita i xerrada
Dimarts 10 de març A les 9:30h Visita i xerrada
     
Escola Riera Alta Dimecres 4 de març De 9:30h a 10:45h Visita guiada
Dilluns 9 de març De 15:30h a 16:30h Visita guiada
De 16:45h a 17:45h Xerrada
     
Escola Rosselló Pòrcel Dimarts 10 de març De 15:15h a 17:00h Visita i xerrada
Dimecres 11 de març De 9:15h a 11:15h Visita i xerrada
     
Escola Sagrada Familia Dilluns 9 de març De 15:30h a 17:30h Visita i xerrada
Dijous 12 de març De 9:30h a 11:30h Visita i xerrada
     
Escola Sant Just Dimecres 11 de març De 9:15h a 12:00h i de 15:10h a 18:00h
Dijous 12 de març De 9:15h a 12:00h i de 15:10h a 18:00h
     
Escola Santa Coloma Dimarts 3 de març De 15:15h a 17:00h Visita i xerrada
Dimecres 11 de març De 9:15h a 11:00h Visita i xerrada
     
Escola Serra de Marina Dilluns 9 de març De 9:15h a 10:30h, de 10:30h a 12:15h i de 15:10h a 16:00h Visites guiades
Dimecres 11 de març De 9:15h a 10:30h, de 10:30h a 12:15h i de 15:10h a 16:00h Visites guiades
     
Escola Tanit Dimarts 10 de març A les 16:00h Xerrada i visita
Setmana del 9 al 13 de març Visites concertades amb el centre si no es pot assistir a la jornada de portes obertes
     
Escola Torre Balldovina Dijous 5 de març De 9:30h a 11:30h Visita i xerrada
Dimarts 10 de març De 15:15h a 17:15h Visita i xerrada
     
Escola Wagner Dilluns 9 de març De 9:30h a 12:00h i de 15:00h a 16:00h Visita
Dimarts 10 de març De 9:30h a 12:00h i de 15:00h a 16:00h Visita

INSTITUS ESCOLES

Institut Escola Lluís Millet Dimarts 10 de març A les 9:30h Visita, a les 15:15h Visita i a les 16:45h Xerrada famílies
Dijous 12 de març De 9:30h a 12:30h Visita i xerrada famílies
     
Institut Escola Pallaresa Divendres 6 de març A les 15:20h Visita i xerrada
Divendres 13 de març A les 9:15h Visita i xerrada, a les 11:45h Visita i xerrada

INSTITUTS D'EDUCACIÓ SECUNDÀRIA

Institut Can Peixauet Dissabte 21 de març D' 11:00h a 14:00h
     
Institut Puig Castellar Dimarts 10 de març De 17:30h a 18:30h Visites
Dissabte 14 de març De 10:30h a 11:30h Visites
     
Institut Torrent de les Bruixes Dilluns 9 de març A les 17:30h
     
Institut La Bastida Dimecres 4 de març De 9:30h a 11:00h i de 17:30h a 19:30h
     
Institut Numància Dimarts 10 de març De 17:00h a 19:00h
Dijous 12 de març De 17:00h a 19:00h
     
Institut Terra Roja Dilluns 16 de març De 16:30h a 18:30h
Dimecres 18 de març De 16:30h a 18:30h
     
Institut Ramon Berenguer Dilluns 9 de març De 17:00h a 19:30h
Dijous 12 de març De 17:00h a 19:30h
     
Institut 9 Dissabte 14 de març A les 10:00h
(Xerrada informativa a la Biblioteca de Singuerlin i posterior visita a l'institut)
     
Institut Les Vinyes Dimecres 4 de març A les 17:30h
Dimecres 11 de març A les 17:30h

CENTRES CONCERTATS

Col·legi Fuster Dissabte 7 de març A les 11:00h Xerrada informativa
A les 12:00h Xerrada informativa
     
Centre Català Comercial A partir del 24 de febrer De 15:00h a 17:00h
(Visites individuals concertades. Cal trucar al centre)
     
Les Neus A partir del 10 de febrer Visites individuals concertades. Cal trucar al centre.
Diumenge 1 de març Portes obertes d'11:00h a 13:00h
     
Col·legi Manent Rambla Dissabte 7 de març
(INF-PRIM)
De 10:00h a 13:00h (Sant Silvestre, 11-13)
Divendres 13 de març
(ESO)
A les 17:00h (Rbla. Sant Sebastià, 59)
     
Col·legi FEDAC-Santa Coloma Dimecres 4 de març A les 18:00h (Xerrada educació infantil i primària)
Cal inscripció, contactar amb al centre
Dijous 5 de març A les 18:00h (Xerrada educació secundària)
Cal inscripció, contactar amb el centre
Dissabte 7 de març A les 10:00h (Xerrada educació infantil i primària)
Cal inscripció, contactar amb el centre
     
Col·legi Singuerlín Dissabte 7 de març Classes obertes: De 10:00h a 13:00h amb activitats preparades pels alumnes
Dimarts 10 i dijous 12 de març Visites guiades: De 15h a 17:30h
     
Virgen del Carmen Des de dilluns 10 a divendres 21 de febrer Visites individuals
(Cal concertar cita prèvia amb el centre)
     
Seimar Diumenge 15 de març Consultar centre