Cartell de la cursa

Cursa Popular d’atletisme de Festa Major

El proper dia 31 d’agost, en el marc de les activitats de Festa Major, es celebrarà la Cursa Popular d’atletisme.

Des de les 9:00 hores i amb sortida i arribada del Camp d’Atletisme Antonio Amorós, la cursa es desenvoluparà en un circuit urbà de 5km.

Per inscripcions i informació cal dirigir-se a la web: www.cursasantacoloma.com

Inscripcions presencials des de l’1 d’agost a: 

  • Duet Can Zam
  • Duet Fondo
  • Centre Esportiu Raval
  • Complex Esportiu Torribera

DIVENDRES, 30 D’AGOST

Torneig infantil d’escacs, per nens i nenes de Santa Coloma

De 18 a 20 h, Local Escacs Gramenet

Inscripció oberta 15 minuts abans de l’inici

Organitza: Escacs Gramenet

DISSABTE, 31 D'AGOST

Torneig de Pàdel  masculí i femení                                             

De 10 a 19 h, CEM Duet Can Zam

Organitza: Club de Pàdel Santa Coloma

Copa Micro Màgic Festa Major 2019 (Regata Velers Ràdio Control)

De 10 a 13 h, Llac de Can Zam

Organitza: Grup de Velers RC Ikarus

Body Combat i Zumba popular Duet Rambla Fondo

De 10 a 13 h, Plaça Mediterrània

Organitza: CEM Duet Fondo

Escacs al carrer                                                               

D’ 11 h a 13.30 h, Plaça de la Vila

Organitza: Escacs Gramenet

Torneig de billar modalitat americana           

De 16 a 20 h, Local de La Colmena

Organitza: Secció de Billar La Colmena

Torneig Futbol 7     

De 16 a 20 h, Camps de futbol Can Zam  

Organitza: Església Evangèlica El Poder de Dios

DIUMENGE, 1 DE SETEMBRE

Cartell de la Cursa Ciclista

Cursa ciclista de Festa Major. Veterans                       

9 h, Circuit urbà: Parc Europa          

Organitza: Club Ciclista Colomenc

Torneig de Petanca mixte de Festa Major

De de 9 a 13 h, Club Petanca Santa Coloma

Organitza: Club Petanca Santa Coloma

Torneig Futbol 7     


De 9 a 15 h, Camps de futbol Can Zam  2

Organitza: Església Evangèlica El Poder de Dios

Torneig de Pàdel finals masculí i femení mixte                                             

De 10 a 13 h, CEM Duet Can Zam

Organitza: Club de Pàdel Santa Coloma

Torneig de billar modalitat americana            

De 10 a 13.30 h, Local de La Colmena

També finals torneig social, sistema hàndicap, diferents modalitats

Organitza: Secció de Billar La Colmena

Concurs d’escacs de partides llampec a 5 minuts       

10.30 h, Local Escacs Gramenet

Organitza: Escacs Gramenet

Park Flayer Festa Major 2019 (Exhibició d’Aeromodelisme RC)

De 10 a 14 h, Entrada Nord del Parc Fluvial del Besòs  

Taller-concurs per a nens i nenes de 4 a 10 anys

Organitza: Grup de Velers RC Ikarus

DILLUNS, 2 DE SETEMBRE

Concurs de problemes d’Escacs                                             

18 h, Local Escacs Gramenet

Inscripcions 5 minuts abans de l’inici

Organitza: Escacs Gramenet

DISSABTE, 7 DE SETEMBRE

Festa final de temporada Piscina d’Estiu i Jornada de Portes Oberte

De 10 a 13 h, CEM Duet Can Zam

Organitza: CEM Duet Can Zam