Cartell Festa Major Estiu 2011

Activitats Esportives

versió imprimible

XIX Torneig Internacional i XIV Sots-dotze Juvenil de Catalunya d’Escacs Centre Infantil i Juvenil Rellotge XXI
Del Ds 27 d’agost al Dg 4 de set.
Tots els dies de 18 h a 22 h
Organitza: Agrupació de Veïns
Districte VI Barri del Fondo

Torneig de Tennis Torribera
Complex Esportiu Torribera
Del Dl 29 d’agost al Dg 4
Matí i tarda
Organitza: Complex Esportiu Torribera

Torneig de Billar a tres bandes
Local La Colmena
Dv 2, Ds 3 i Dg 4
Dv de 18 a 21 h
Ds de 10 a 14 i de 16 a 20 h
Dg fins les 11 h
Organitza: Secció de Billar La Colmena

Concurs d’escacs de partides ràpides a 5’
Local La Colmena
Dv 2. Inici concurs partides ràpides a les 21 h
Organitza: Secció d’Escacs La Colmena

Torneig Futbol 7
Ds 3 Camp Futbol Can Zam I
Dg 4 Camp Futbol Can Zam II
Ds 3 i Dg 4
De 10 a 19 h
Organitza: Església Evangèlica el Poder de Dios.

Torneig de Futbol Sala Adaptat
Pavelló La Bastida
Ds 3, de 10 a 14 h
Associació Esportiva i de Lleure Serra Marina

Exhibició i màsters d’activitats dirigides
Plaça de la Mediterrània
Ds 3, De 10 a 11 h
Organitza: CEM Rambla Fondo

Jornada de portes obertes al CER
Centre Esportiu Raval
Ds 3, de 9 a 14 h
Organitza: Centre Esportiu Raval

Exhibició de Bitlles Catalanes.
Participació voluntària al joc
Parc Municipal situat al costat del camp de Futbol Municipal (al costat de la rotonda)
Ds 3, de 10 a 12 h
Organitza: Club Bitlles Catalanes Santa Coloma de Gramenet

Tallers de Rugbi
Parc Fluvial Del Besòs, pont vell direcció Parc Can Zam
Dg 5, de 10 a 14 h
Organitza: Catalunya Sevens Rugbi Associació

Escacs al carrer. VII Edició Escacs Gegants
Plaça de la Vila
Ds 3, de 10.30 a 13.30 h
Organitza: Secció d’Escacs La Colmena

Clínic de tennis
Llera del riu, zona gespa
Ds 3
De 10.30 a 13.30 h
Complex Esportiu Torribera

Clínic de BTT
Llera del riu, zona gespa
Ds 3, de 10.30 a 13.30 h
Complex Esportiu Torribera

Clínic de tir amb arc
Llera del riu, zona gespa
Ds 3, de 10.30 a 13.30 h
Complex Esportiu Torribera

3 x 3 Junior bàsquet
Pav. del Raval
Ds 3
De 17.30 a 21.30 h
Organitza: AVV del Raval

XXI Torneig Singuerlin de Futbol
Camp de Futbol Can Zam 2
Ds 3
De 19 a 21 h
Organitza: C.F. Singuerlin

Cursa ciclista de Festa Major.
Memorial Jaume Raul.
Veterans
Circuit urbà. Av. Generalitat,
Av. Llorenç Serra, Av. Santa Coloma
Dg 4
De 10.30 a 12 h
Organitza: Club Ciclista Colomenc

Torneig de Petanca de Festa Major
Club Petanca Santa Coloma
Dg 4
De 9 a 20 h
Finals a partir de 16 h
Organitza: Club Petanca Santa Coloma

Torneig infantil d’escacs
Local La Colmena
Dg 4
A les 11 h
Organitza: Secció d’Escacs La Colmena

Campionat de Padel
CEM Duet Can Zam
Dg 4
De 9 a 14 h
Organitza: CEM Duet Can Zam

Inflables a la piscina exterior
CEM Duet Can Zam
Dg 4
De 10 a 13 h
Organitza:CEM Duet Can Zam

Tallers Infantils
CEM Duet Can Zam
Dg 4
De 10 a 13 h
Organitza: CEM Duet Can Zam

Màsters de Ritme Llatí i Body Combat
CEM Duet Can Zam
Dg 4
De 12 a 13 h
Organitza: CEM Duet Can Zam

Torneig d’escacs per parelles “Passa Peces”
Local La Colmena
Dg 4
De 17.30 a 21 h
Organitza: Secció d’Escacs La Colmena

Exhibició Aeromodelisme RC
Llera del riu, zona gespa a l’alçada fàbrica DAMM
Dg 4, de 12 a 14 h
Organitza: Grupo de Velers RC Ikarus

Concurs de problemes d’escacs
Local La Colmena
Dl 5
A les 17.30 h
Organitza: Secció d’Escacs La Colmena

Si la varietat de propostes és la tònica predominant entre les activitats culturals, l’àmbit esportiu també ho comparteix. Esports coneguts i practicats àmpliament com el futbol o el tennis, juntament amb d’altres de més minoritaris com el rugbi o el tir amb arc, s’oferiran a totes les persones, ja iniciades o bé novells, que vulguin fer exercici i mesurar les seves habilitats amb la pilota o la raqueta. Si preferiu ser espectadors, també tindreu l’oportunitat de presenciar exhibicions de bitlles catalanes o aeromodelisme, sense oblidar la cursa ciclista de veterans, dedicada al record de Jaume Raül, insigne ciclista i membre de la Comissió Municipal de Festes.

cartell de la cursa popular de festa major
Compartir Compartir